|
Senin için kırmızı ne demek.. Bizim için hayat demek.. Bir torba umut bağışlamaya
ne dersin ??
|
|
|
Odamız Hakkında
İzmir Bakkallar ve Bayiler Odamız, 1953 yılında 25 Nisan 1949 tarihinde yürürlüğe giren 5373 sayılı Esnaf Dernekleri ve Esnaf Birlikleri Kanunu kapsamında, amacı üyelerimizin ve yanlarında çalışanların mesleki ve teknik ihtiyaçlarını karşılamak, faaliyetlerini kolaylaştırmak, mesleğin genel menfaatlerine uygun olarak gelişmelerini ve mesleki eğitimlerini sağlamak, meslek mensuplarının birbirleriyle ve halk ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hakim kılmak, meslek disiplini ve ahlakını korumak maksadıyla, birlikten kuvvet doğar ilkesiyle İzmir Bakkallar ve Bayiler Derneği adı altında kurulmuştur.
Odamız 17 Temmuz 1964 tarihinde kabul edilen 04 Ağustos 1964 yılında yayımlanan 507 sayılı Esnaf ve Küçük Sanatkarlar Kanunu kapsamına girmiş ve 09 Mayıs 1991 yılında Ek 10 nolu madde ile Dernek olan ismimiz Oda olarak değiştirilmiştir.
Odamız 07 Haziran 2005 yılında yürürlüğe giren 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu kapsamında halen kuruluş amacı doğrultusunda çalışmaktadır.
|
|